ul. Wichrowa 9

62-022 Mieczewo

+48 600 400 510

E-mail

kontakt@www.energiasloneczna.info.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /home/virtualki/86573/wp-content/themes/energiasloneczna/framework/modules/title/title-functions.php on line 446
 

Kolektor próżniowy Varisol DF 30

Strona główna > Kolektory słoneczne > Kolektor próżniowy Varisol DF 30

Kolektory próżniowe serii Varisol DF 30 należą do segmentu Premium w grupie kolektorów słonecznych będąc jednymi z najwydajniejszych urządzeń tego typu na rynku. Zastosowanie 1-ściennych rur próżniowych produkcji Kingspan Environmental Ltd. zapewnia szczególnie wysoką sprawność pracy. Kolektor może być instalowany także w utrudnionych warunkach, np. pionowo na elewacji.

Możliwości zastosowania

Kolektory próżniowe Varisol DF 30 wyposażone są w 30 rur próżniowych o średnicy 65 mm. Ciepło z absorberów jest odbierane bezpośrednio przez glikol przepływający w rurkach koncentrycznych (Direct Flow). Kolektory są przeznaczone do pracy zarówno w małych jak i w dużych instalacjach solarnych. Wysoka sprawność pracy przy wysokich temperaturach pracy sprawia, że kolektory doskonale sprawdzają się także w układach wspomagania ogrzewania budynku.

Kolektor próżniowy Varisol DF 30 z segmentu Premium. Łączna liczba rur próżniowych: 20. Powierzchnia apertury: 3,15 m2

Innowacyjna i jedyna na rynku tego rodzaju konstrukcja modularnej budowy kolektora Varisol. Rury próżniowe łączone pojedynczo w szczególnie łatwy sposób – połączenie typu ’click-fit’.

Bezpośredni przepływ glikolu (Direct flow) przez absorbery kolektora wymuszony przez pompę obiegową = wysoka sprawność pracy i brak wymaganego nachylenia kolektora.

Maksymalny poziom próżni wewnątrz rur: 10(-6) mbar, co oznacza usunięcie 99,9999999% powietrza. Dodatkowe podtrzymanie próżni przez wbudowany getter. Szkło sodowo-wapienne nie dopuszcza do wnikania cząstek gazowych do wnętrza rury próżniowej.

Możliwość pracy kolektora w dowolnym położeniu: dopuszczalne nachylenie 0-90 stopni. Możliwa zabudowa np. na elewacji budynku. Skorygowanie nachylenia absorberów uzyskiwane jest poprzez obrót rur próżniowych o kąt 25 stopni.

Wysokoselektywne pokrycie absorbera wykonane w technologii PVD z absorbcją promieniowania słonecznego 95% i emisją ciepła 5%. Absorber wykonany w całości z miedzi: płytka i orurowanie (Cu-Cu).

Certyfikat Solar Keymark potwierdzający przeprowadzenie testów odporności na ekstremalne warunki pracy, m.in. brak odbioru ciepła, szoki termiczne, zamrożenie, uderzenie i naciski mechaniczne, oddziaływanie wiatru, deszczu i śniegu

Najwyższa efektywność w grupie kolektorów próżniowych i bezkompromisowy standard techniczny. Możliwe stosowanie w instalacjach domowych i przemysłowych o podwyższonych temperaturach pracy.

Gwarancja na kolektor słoneczny standardowo wynosi 10 lat

Gwarancja na rury próżniowe Kingspan wynosi standardowo 20 lat

Najwyższy poziom funkcjonalności i designu

Cechą szczególną kolektorów próżniowych serii Varisol jest ich modularna budowa. Rury próżniowe zakończone są głowicą wykonaną z materiałów polimerowych i łączonych ze sobą złączem typu ‘click-fit’. Pozwala to na szczególnie wygodne prowadzenie prac montażowych także przez jedną osobę i w trudno dostępnych miejsach. Kolektory serii Varisol oferowane są zarówno w wersji Heat-Pipe (HP), jak i Direct-Flow (DF).

Kolektory próżniowe serii Varisol odznaczają się wyjątkowo atrakcyjnym designem. W uznaniu tego kolektor został odznaczony prestiżową nagrodą iF Product Design Award. Konkurs organizowany od ponad 60 lat jest jednym z najbardziej znanych w środowisku wzornictwa przemysłowego, a symbol wyróżnienia nadawany produktom jest rozpoznawalny przez klientów na całym rynku europejskim.

Zastosowanie w małych i dużych instalacjach solarnych

W ciągu ponad 25-letniej działalności dostarczyliśmy kolektory słoneczne do ponad 140.000 obiektów w kraju i zagranicą. Ponad 140.000 instalacji solarnych pracuje zarówno w małych indywidalnych obiektach, np. w domach jednorodzinnych, jak również w dużych obiektach np. w domach wielorodzinnych, hotelach, pensjonatach, schroniskach, obiektach biurowych, usługowych, placówkach służby zdrowia i wielu innych. Kolektory próżniowe znajdowały zastosowanie w każdego rodzaju instalacji solarnej – także dla zastosowań przemysłowych z wymaganą wysoką temperaturą pracy. Możliwa jest ich zabudowa nie tylko w optymalnym zakresie kąta nachylenia 30 do 60°, ale także w nietypowych warunkach, np. pionowo na elewacji budynku.

Własne zaplecze sprzedażowe, techniczne, badawczo-rozwojowe i konstrukcyjne pozwala wspierać realizację inwestycji w oparciu nie tylko o standardowe produkty, ale dostosowywane do indywidualnych potrzeb inwestora i specyfiki obiektu.

Dlaczego warto wybrać kolektory słoneczne Hewalex?

  • Najwyższa jakość dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu
  • Wysoka sprawność potwierdzona Solar Keymark
  • Szczególnie korzystne wskaźniki “Cena/Wydajność”
  • Szerokie możliwości montażowe i eksploatacyjne
  • Korzystne warunki 10-letniej gwarancji od producenta
  • Szeroka sieć dystrybucji = bezpieczeństwo użytkowania
  • Krajowe surowce, komponenty = wsparcie gospodarki
  • Stabilna pozycja producenta = dostęp do obsługi serwisowej
  • Ciepło z energii słonecznej – najtańsze, łatwe do pozyskania
  • Rozwiązania techniczne znane na 40 rynkach eksportowych