ul. Wichrowa 9

62-022 Mieczewo

+48 600 400 510

E-mail

kontakt@www.energiasloneczna.info.pl

 

Fotowoltaika

Strona główna > Fotowoltaika

Fotowoltaika to dziedzina nauki zajmująca się zjawiskiem przetwarzania promieniowania słonecznego na energię elektryczną. W jaki sposób panele fotowoltaiczne przetwarzają tę energię na prąd płynący w naszych gniazdkach? Promienie słoneczne padające na powierzchnię ogniwa fotowoltaicznego powodują powstanie zjawiska fotoelektrycznego. W wyniku tego zjawiska jony dodatnie oraz jony ujemne zostają rozdzielone i kierowane w stronę przeciwległych powierzchni ogniwa, wytwarzając napięcie elektryczne.

Tym sposobem fotony padające na powierzchnię ogniwa fotowoltaicznego powodują przepływ przez obwód prądu stałego. Natężenie prądu zależy od nasłonecznienia, z kolei napięcie od liczby połączonych szeregowo paneli. Moc instalacji wzrasta wraz z liczbą zamontowanych paneli fotowoltaicznych. Wielkość instalacji zawsze należy dostosować do potrzeb danego budynku.

Prąd produkowany przez instalację fotowoltaiczną jest prądem stałym, natomiast z sieci pobierany jest prąd zmienny. Aby móc zasilać wszelkiego rodzaju urządzenia elektryczne, musimy zastosować inwerter, zwany inaczej falownikiem, który zamienia prąd stały DC na prąd zmienny AC. Inwerter dostarcza również informacji na temat wydajności instalacji w danej chwili lub w wybranym okresie. Płynący z inwertera prąd zasila nasze urządzenia, a jego nadwyżka kierowana jest do sieci elektroenergetycznej. Licznik dwukierunkowy mierzy przepływ energii – ile z sieci zostało pobrane, a ile do niej przesłane. Zmagazynowane w sieci nadwyżki energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną można wykorzystać płacąc jedynie 20% standardowej ceny energii.

Fotowoltaika staje się coraz bardziej popularna. Instalacje są bardzo proste w obsłudze i cechuje je długa żywotność. Również atrakcyjna cena paneli fotowoltaicznych przy wciąż rosnących cenach energii elektrycznej przemawia za taką inwestycją. Oczywiście nie można pominąć aspektu ekologicznego – jednym słowem oszczędzamy chroniąc środowisko.

Nasza firma od lat zajmuje się projektowaniem systemów fotowoltaicznych, a także ich instalacją. Posiadamy ogromne doświadczenie zdobyte dzięki współpracy z wieloma klientami. Jeżeli potrzebujesz usługi, jaką jest montaż fotowoltaiki w Poznaniu lub innym mieście, to doskonale trafiłeś. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi usługami oraz do kontaktu z nami.

Panele fotowoltaiczne – Poznań

Do naszej rozbudowanej oferty należy przede wszystkim zaprojektowanie oraz wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Do przygotowywanych przez nas konstrukcji wykorzystujemy tylko i wyłącznie wysokiej klasy rozwiązania dostarczane przez renomowanych producentów. Dzięki takim produktom mamy pewność, że realizowane przez nas projekty na terenie Poznania i okolic będą bezawaryjnie służyć użytkownikom przez wiele lat, zapewniając im tańszą energię w ilości, jakiej potrzebują.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Nasi specjaliści z chęcią przygotują projekt fotowoltaiczny, a także zajmą się jego montażem. Zapewniamy szybką realizację prac oraz doskonałą obsługę klienta. W ten sposób uniezależnisz się od dostaw prądu z lokalnej elektrowni, a co za tym idzie – nie będą Cię dotyczyły podwyżki energii. Jest to tylko jeden z powodów, dla których warto zainwestować w panele słoneczne.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej pracy bądź samego projektu, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z chęcią udzielimy wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Panele fotowoltaiczne

Inwertery

Kompletne instalacje

Pomożemy Ci wybrać odpowiedni zestaw dla Twojego domu – z nami zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale także cenny czas, jak również ochronisz środowisko naturalne. Możesz zgłosić się do nas telefonicznie lub wypełniając zapytanie ofertowe. Chcemy zaproponować naszym Klientom wysokiej jakości kompleksową usługę, dlatego oprócz produktów z długim okresem gwarancji oferujemy wsparcie w pozyskaniu dofinansowania, zaprojektowanie, montaż i odbiór instalacji fotowoltaicznej oraz pomoc w podpisaniu umowy z dostawcą energii.

Ogniwa fotowoltaiczne

Wchodzą w skład paneli fotowoltaicznych i stanowią ich najmniejszy element. Pełnią najważniejsza funkcję tj. wytwarzają energie elektryczną. Sprawia to, że uzyskaną energię można wykorzystać w dowolny sposób zupełnie za darmo przy jednoczesnym korzystnym wpływie na środowisko. Wyróżniamy trzy rodzaje ogniw, tj.:
a) ogniwa amorficzne
b) ogniwa monokrystaliczne
c) ogniwa polikrystaliczne
Ogniwa fotowoltaiczne to najlepsza inwestycja, która zwróci się już po 7 latach. Dodatkowo po wprowadzeniu w życie ustawy OZE, prosumenci mogą skorzystać z dużych dofinansowań, które umożliwią założenie instalacji praktycznie bez wkładu własnego.

Instalacja fotowoltaiczna 3kw

Może służyć zarówno jako dodatkowe źródło energii jak i główny zasilacz Twojego domu. Ma ona wiele zalet tj.: niski koszt wytworzenia prądu, a także jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Sam system jest praktycznie bezawaryjny i nie wymaga stałej opieki człowieka. Prąd gromadzi się samoczynnie i można go wykorzystywać na bieżąco. Żywotność instalacji fotowoltaicznych szacuje się na ok 25 lat i cechuje się bardzo długą gwarancją producenta.

Panel fotowoltaiczny

Jego zadaniem jest zamiana energii słonecznej w elektryczną. Dzieje się tak za sprawą fotonu, który po zetknięciu z krzemem jest wchłaniany i zmieniany w elektron. Aby móc w pełni korzystać z wytworzonego prądu należy zainstalować inwerter. Sprawi on, że prąd stały przekształci się w prąd zmienny.